Dzieci pływają dzięki : Publicznej Szkole Podstawowej nr 1, Publicznemu Gimnazjum nr 10, Urzędowi Miejskiemu w Radomiu, Politechnice Radomskiej, Szkolnemu Związkowi Sportowemu, RTS Viktorii.
  30.07.2014, Imieniny Julity, Ludmiły, Zdobysława
STRONA GŁÓWNA
NASZE ZAWODNICZKI I ZAWODNICY
ZAWODNICY POWOŁANI DO KADRY MAZOWSZA
ALEKSANDRA PRZYBYSŁAWSKA REKORDZISTKA POLSKI
PAULINA NOWAK REKORDZISTKA NASZEGO KRAJU
ZAWODY 2013
ZAWODY 2012
ZAWODY 2011
ZAWODY 2010
ZAWODY 2009
ZAWODY 2008
ZAWODY 2007
SEKCJA PŁYWACKA
SEKCJA PŁYWACKA
ZAWODNICY
OSIĄGNIĘCIA
NA TRENINGU
JAK WYPOCZYWAMY
SEKCJA WOPR
TRIATHLON
AKTUALNOŚCI
LIGA SZKÓŁ
LINKI
FORUM DYSKUSYJNE


OSIĄGNIĘCIA

Osiągnięcia MKS „Wodnik” Radom

MKS Wodnik powstał w 1997r. na bazie sekcji pływackiej WKS Czarni Radom.

Do obecnej chwili zawodnicy naszego klubu zdobyli 178 medali z Mistrzostw Polski w różnych kat wiekowych, ustanowili 15 rekordów Polski.

Medalistami powołanymi do Kadry Narodowej są:
1. Agnieszka Gut
2. Katarzyna Porada
3. Magdalena Bartnik
4. Piotr Mazurkiewicz
5. Bartosz Dyjas
6. Olga Sulima
7. Martyna Woźniak
8. Dawid Kundzik
9. Łukasz Staniewski
10. Robert Zagórski
11. Magdalena Mąkosa
12. Grzegorz Łęcki
13. Magdalena Darmas
14. Arkadiusz Dobrzyński
15. Andrzej Średnicki
16. Edyta Karwowska
17. Julita Turska
18. Jacek Matyszczak
19. Marcin Chomicz
20. Filip Sulima
21. Izabella Dymon
   
Rekordziści Polski:   
1 . Martyna Woźniak
2. Piotr Mazurkiewicz
3. Julita Torska
4. Edyta Karwowska
5. Andrzej Średnicki
6. Adrianna Nasiełowska (rekord Polski - 50 m w stylu motylkowym) 

Medaliści Mazowieckiej Ligi w Ratownictwie Wodnym:
1. Filip Barański – złoty medal
2. Michał Cywka - brązowy
3. Olga Sulima – srebrny
4. Drużnowo - srebrny
Wyróżnienia trenerów:
1. Marcin Fokt- wyróżniany przez Ministerstwo Sportu brązową odznaką, srebrną odznaką Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, wielokrotne wyróżnienia Prezydenta Miasta Radomia
2. Krzysztof Krzysztoszek – Wyróżnienie Międzynarodowego Komitetu Sportu przy ONZ
w Genewie, Powoływany do Kadry Narodowej w latach 2001- 2002, do Kadry Wojewódzkiej
w latach 2000- 2004, wyróżniany przez Ministerstwo Sportu brązową odznaką, srebrną odznaką Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, wielokrotne wyróżnienia Prezydenta Miasta Radomia, wyróżnienia Wojewody, członek Rady Akademii Mistrzów Sportu w Poznaniu któremu przewodniczy Robert Korzeniowski.

Osiągnięcia Organizacyjne:
1. Stworzenie i realizacja Programu Powszechnej Nauki Pływania
2. Stworzenie i realizacja Programu Pływania Rodzinnego dla Rodzin o niskim Statusie Materialnym
3. Stworzenie i realizacja Programu Nauki Pływania dla Dzieci z Radomskich Domów Dziecka
4. Stworzenie Radomskiej Ligi w Pływaniu.
5. Organizacja i współorganizacja wielu imprez sportowo- rekreacyjnych na terenie Miasta Radomia
6. Współorganizacja Mistrzostw Polski Masters w Pływaniu
7. Organizacja Grand Prix Radomia w Pływaniu masters

Współpraca:
1. Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Radomiu
2. Rada Akademii Mistrzów Sportu w Poznaniu
3. Szkolny Związek Sportowy w Radomiu.
4. Radomskie Wodne Ochotnicze Pogotowie
Historia sukcesów pływaków Wodnika Radom
Podwaliny dzisiejszego Wodnika Radom stworzyła sekcja pływacka Czarni Radom. W latach 1994 - 1996 pływacy tej sekcji zdobywali medale mistrzostw Polski. Od roku 1997 zostali zawodnikami Wodnika Radom. Podczas siedmio - letniej działalności pływacy Wodnika Radom zdobyli łącznie 127 medali mistrzostw Polski. Poniżej prezentujemi historię ich zdobywania.
.
Rok 1994 – Mielec:
Katarzyna Porada - złoty medal zdobyty w stylu motylkowym
Agnieszka Gut - srebrny medal zdobyty w stylu dowolnym
Agnieszka Gut - brązowy medal zdobyty w stylu dowolnym
.
Rok 1995 – Zielona Góra:
Agnieszka Gut - złoty medal zdobyty w stylu motylkowym
Agnieszka Gut - brązowy medal zdobyty w styludowolnym
.
Rok 1996 – Lublin:
Magdalena Bartnik - złoty medal zdobyty w stylu motylkowym
Magdalena Bartnik - trzy srebrne medale zdobyty w stylu dowolnym
.
Rok 1997 – Rzeszów:
Magdalena Bartnik - dwa srebrne medale zdobyte w stylu motylkowym
Magdalena Bartnik - srebrny medal zdobyty w stylu dowolnym
Magdalena Bartnik - brązowy medal zdobyty w stylu dowolnym
Bartosz Dyjas - trzy złote medale zdobyty w stylu dowolnym
Bartosz Dyjas - brązowy medal zdobyty w stylu klasycznym
.
Rok 1997 – Lublin:
Piotr Mazurkiewicz - złoty medal zdobyty w stylu zmiennym
Piotr Mazurkiewicz - złoty medal zdobyty w stylu grzbietowym
Piotr Mazurkiewicz - złoty medal zdobyty w stylu klasycznym
Piotr Mazurkiewicz - srebrny medal zdobyty w stylu klasycznym
.
Rok 1998 – Świdnik:
Bartosz Dyjas - srebrny medal zdobyty w stylu dowolnym
Bartosz Dyjas - brązowy medal zdobyty w stylu dowolnym
.
Rok 1999 – Warszawa:
Martyna Woźniak - dwa złote medale zdobyty w stylu motylkowym
Martyna Woźniak - dwa złote medale zdobyty w stylu grzbietowym
.
Rok 1999 – Kraków – Dębica:
Bartosz Dyjas - złoty medal stylu dowolnym
Bartosz Dyjas - srebrny medal zdobyty w stylu motylkowym
Bartosz Dyjas - trzy brązowe medale zdobyty w stylu dowolnym
.
Rok 2000 – Puławy:
Dawid Kundzik - złoty medal zdobyty w stylu dowolnym
Martyna Woźniak - dwa złote medale zdobyty w stylu grzbietowym
Martyna Woźniak - dwa złote medale zdobyty w stylu motylkowym
.
Rok 2000 – Warszawa:
Łukasz Staniewski - dwa złote medale zdobyty w stylu motylkowym
Martyna Woźniak - brązowy medal zdobyty w stylu dowolnym
.
Rok 2000 – Gorzów Wielkopolski:
Bartosz Dyjas - srebrny medal zdobyty w stylu dowolnym
Bartosz Dyjas - dwa brązowe medale zdobyty w stylu dowolnym
Bartosz Dyjas - brązowy medal zdobyty w stylu motylkowym
Olga Sulima - brązowy medal zdobyty w stylu dowolnym
Śrem - brązowy medal zdobyty w stylu dowolnym
.
Rok 2001 – Inowrocław – Gdynia:
Dawid Kundzik - dwa złote medale zdobyte w stylu dowolnym
Dawid Kundzik - srebrny medal zdobyty w stylu dowolnym
Dawid Kundzik - cztery brązowe medale zdobyte w stylu motylkowym
Martyna Woźniak - cztery zlote medale zdobyte w stylu grzbietowym
Martyna Woźniak - cztery złote medale zdobyte w stylu motylkowym
.
Rok 2001 – Żoliborz:
Łukasz Staniewski - srebrny medal zdobyty w stylu dowolnym
Łukasz Staniewski - brązowy medal zdobyty w stylu motylkowym
Bartosz Dyjas - brazowy medal zdobyty w stylu dowolnym
Magdalena Darmas - złoty medal zdobyty w stylu dowolnym
Magdalena Darmas - srebrny medal zdobyty w stylu dowolnym
Robert Zagórski - dwa złote medale zdobyte w stylu dowolnym
Robert Zagórski - srebrny medal zdobyty w stylu dowolnym
Robert Zagórski - srebrny medal zdobyty w stylu klasycznym
.
Rok 2002 – Myślenice – Mielec:
Dawid Kundzik - dwa złote medale zdobyte w stylu motylkowym
Dawid Kundzik - dwa srebrne medale zdobyte w stylu motylkowym
Dawid Kundzik - srebrny medal zdobyty w stylu dowolnym
Dawid Kundzik - dwa brązowe medale zdobyte w stylu motylkowym
Dawid Kundzik -dwa brązowe medale zdobyte w stylu dowolnym
Maryna Woźniak - dwa złote medale zdobyte w stylu motylkowym
Maryna Woźniak - złoty medal zdobyty w stylu grzbietowym
Maryna Woźniak - srebrny medal zdobyty w stylu motylkowym
Maryna Woźniak - srebrny medal zdobyty w stylu grzbietowym
.
Rok 2003 – Ciechanów – Szczecin:
Dawid Kundzik - złoty medal zdobyty w stylu motylkowym
Dawid Kundzik - srebrny medal zdobyty w stylu dowolnym
Dawid Kundzik - brązowy medal zdobyty w stylu dowolnym
Dawid Kundzik - brązowy medal zdobyty w stylu motylkowym
Arkadiusz Dobrzyński - złoty medal zdobyty w stylu
Arkadiusz Dobrzyński - srebrny medal zdobyty w stylu
Arkadiusz Dobrzyński - dwa brązowe medale zdobyte w stylu
Andrzej Średnicki - cztery brązowe medale zdobyte w stylu
.
Rok 2004 – Łódź:
Dawid Kundzik - srebrny medal zdobyty w stylu dowolnym
Dawid Kundzik - srebrny medal zdobyty w stylu motylkowym
Dawid Kundzik - brązowy medal zdobyty w stylu dowolnym
.
Rok 2004 – Piaseczno:
Grzegorz Łęcki - srebrny medal zdobyty w stylu grzbietowym
.
Rok 2005 – :
Magdalena Mąkosa - złoty medal zdobyty w stylu motylkowym
Grzegorz Łęcki - dwa srebrne medale zdobyte w stylu grzbietowym

..

Rok 2007 - Mistrzostwa Polski - Ożarów Mazowiecki:

Adrianna Nsiełowska - brązowy medal w stylu motylkowym
.

Rok 2008 - Mistrzostwa Polski - Puławy:

Adrianna Nasiełowska -złoty medal w stylu motylkowym (50 m )
Adrianna Nasiełowska - złoty medal w stylu motylkowym (100 m )
Adrianna Nasiełowska - złoty medal w stylu dowolnym (50 m )

Adrianna Nasiełowska - srebrny medal w stylu zmiennym (100 m )

.

Rok 2008 :

Adrianna Nasiełowska -   PIĘCIOKROTNA REKORDZISTKA POLSKI w stylu motylkowym na dystansie 50m
Aleksandra Przybysławska - cztery złote medale w stylach: 50 m motylkowym, 50m, 100m i 200 m stylem dowolnym
Filip Sulima - srebrny medal w stylu zmiennym
Izabella Dymon - brązowy medal w stylu motylkowym
Jakub Fedorowicz - dwa złote medale w stylu klasycznym na 100 i 200 m
Adrianna Mendyk - dwa srebrne medale w stylu klasycznym na 50 m i 100 m zmiennym
Małgorzata Gębczyk - srebrny medal 100 m stylem klasycznym i brązowy medal 50m stylem klasycznym


Strona o dzieciach pływających w Radomiu

info@wodnik.radom.pl